تاريخ : | 3:28 PM | نویسنده : saber&vahid
یوفا: يوآخيم لو، سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان ارزيابي مثبتي از بازي‌هاي ملي‌پوشان اين کشور در سال 2008 ارائه داد و نتايج بازي‌هاي تيم ملي آلمان در مسابقات جام ملتهاي اروپا و دور مقدماتي جام جهاني را موفقيت‌آميز دانست.

به گزارش یوفا: به نظر يوآخيم لو، تيم ملي فوتبال آلمان سال 2008 را با موفقيت به پايان برده است. مربي تيم ملي فوتبال آلمان در يک مصاحبه‌ي مطبوعاتي در مونيخ بيان داشت که از مجموع شانزده بازي انجام شده در سال 2008 آلمان يازده پيروزي، دو مساوي و سه شکست داشته است، که در نهايت ترازنامه‌اي مثبت به حساب مي‌آيد. وي افزود که تيم ملي آلمان تقريباً به حداکثر خواست خود در اين سال دست يافته است.

اوليور بيرهوف، مدير تيم ملي آلمان نيز با اشاره به شکست آلمان در مقابل اسپانيا در فينال جام ملتهاي اروپا بيان داشت: تنها چيزي که در اين ميان کم است، کسب مقام قهرماني اين جام است، که مي‌توانست موفقيت ما را کامل کند. وي همچنين گفت که توجه تيم ملي آلمان معطوف به آينده و مسابقات جام جهاني در سال 2010 در آفريقاي جنوبي است. بيرهوف با اشاره به کسب مقام سوم در مسابقات جام جهاني سال 2006 و کسب مقام دوم در جام ملتهاي اروپا در سال 2008 ، تيم ملي آلمان را در حال پيشرفت و صعود دانست.

* رخدادهاي ناخوشايند

تيم ملي آلمان در آخرين بازي سال 2008 در مقابل رقيب ديرينه خود تيم ملي انگلستان ناکام ماند و با نتيجه دو بر يک شکست خورد. کنار نهادن کوين کوراني مهاجم تيم شالکه از تيم ملي و درگيري ميان يوآخيم لو و ميشائيل بالاک کاپيتان تيم ملي و تورستن فرينگس از جمله حوادثي بودند که آسمان فوتبال آلمان را تيره و تار کردند.

بيرهوف در مصاحبه مطبوعاتي اختلاف نظر ميان سرمربي تيم و برخي از بازيکنان را غيرضروري دانست و بيان داشت که نبايد به اينگونه حوادث بهاي زيادي داد.

* نگاهي به بازيکنان تيم ملي

سرمربي تيم ملي آلمان در سخنان خود همچنين به صدرنشيني تيم خود در دور مقدماتي بازي‌هاي جام جهاني اشاره کرد. آلمان با ده امتياز از چهار بازي و بدون باخت در گروه خود همچنان پيشتاز است. وي گذار موفقيت‌آميز از منطق بازي‌هاي تورنمنتي جام ملتهاي اروپا به روال عادي مسابقات دور مقدماتي جام جهاني را يک موفقيت به شمار آورد.

يوآخيم لو پس از مسابقات جام ملتهاي اروپا از 34 بازيکن تاکنون در تيم ملي آلمان بهره برده است که در مجموع 1440 دقيقه بازي را پشت سر نهاده‌اند. فيليپ لام، مدافع تيم باير مونيخ با 1247 دقيقه بيشترين بازي براي تيم ملي به انجام رسانده و ميروسلاو کلوزه با هشت گل موفقترين مهاجم بوده است. جالب اينکه لوکاس پودولسکي که در تيم باير مونيخ اغلب بر نيمکت ذخيره جاي دارد، تنها بازيگري است که در شانزده بازي گذشته هميشه حضور داشته است.

* بازيکنان جديد در تيم ملي آلمان

سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان اذعان کرد که با توجه به نتايج آلمان در جام ملتهاي اروپا، تيم فوتبال آلمان هنوز به لحاظ ورزشي به اوج توانايي‌هاي خود دست نيافته و افت و خيز نشان مي‌دهد. وي به تغييرات در دروازه تيم ملي آلمان اشاره کرد و کناره‌گيري ينز لهمن راسبب رقابت شديد ميان ديگر دروازبانان آلماني دانست. عدم حضور بازيکناني نظير کوين کوراني، ديويد اودونکور، مانوئل فريدريش، اوليور نوويل، تيم بروفسکي، روبرتو هيلبرت و برند اشنايدر جا و فرصت را براي بازيکنان جوان در تيم ملي فراهم ساخته است.

به نظر لو، بازيکناني نظير توماس هيتسلس پرگر، سيمون رولفز و پيوتر تروخوسکي به عنوان بازيکنان جوان و تازه وارد بيشترين موفقيت را در سال 2008 از آن خود کرده‌اند. حضور رنه آدلر به عنوان دروازبان تيم ملي آلمان در جام جهاني در آفريقاي جنوبي بسيار محتمل به نظر مي‌رسد.